לקראת סגירת מרפסת - רוצים לסגור מרפסת? חשוב שתקראו. ככלל, החוק מתיר סגירת מרפסת ללא היתר מיוחד בתנאי שאינה משנה את מראה חזית הבנין.
לקראת סגירת מרפסת - איך עושים זאת? אלום טכניק
x דיווח על תקלה
תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
גלריות נוספות
מה רואים בתמונה?
x
חייגו 03-6189822 או צרו קשר:
בחרו גלריה: גג הזזה |  גג קבוע |  סגירת מרפסות

לקראת סגירת מרפסת - איך עושים זאת?

סגירת מרפסת הוא מושג שכל ישראלי מכיר היטב. הוא מסמן תופעה הנפוצה בעיקר בערים הגדולות בעלות הבנינים הישנים עם המרפסות הפונות לרחוב.

אדריכלי העיר תל אביב למשל, בנו אותה, למרבה הפליאה, עם הגב לים. אולי אלו חלוציה האירופאיים שלא השכילו להבין מדוע מרפסת הפונה לים הגיונית יותר מאשר מרפסת הפונה לרחוב אך כך או כך, בשנות השבעים העיר נמלאה תריסונים וסגירת מרפסות הפונות לרחוב.

יש הגיון כלכלי מאחורי סגירת מרפסת. שטח הדירה גדל באופן אוטומאטי, הרעש מהרחוב לא חודר לבית וכך גם הלכלוך והאבק. לכן אין פלא כי אחוז עצום מהאוכלוסיה שלה דירה עם מרפסת מעדיפה לסגור אותה.

בואו לראות את התוצאה: סגירת מרפסת

היתרים ואישורים לקראת סגירת מרפסת

ככלל, החוק מתיר סגירת מרפסת ללא היתר מיוחד בתנאי שאינה משנה את מראה חזית הבנין. במילים אחרות, סגירת מרפסת באמצעות תריסים מותרת ללא היתרי בנייה וזו הסיבה מדוע רוב המרפסות אותן אנו רואים מכוסות בתריסים.

אם ברצונכם לסגור מרפסת בבטון, עליכם לקבל אישורים והיתרים מהמועצה המקומית האחראית על השטח עליו יושב הבניין.

צפו במרפסת שנסגרה לחדר שמש מרהיב

יחד עם זאת, גם אם אתם סוגרים מרפסת עם תריסים או חלונות זכוכית, עדיף לברר זאת עם המועצה המקומית. בתי המשפט מלאים בפסיקות סותרות באותו נושא. לכל עירייה יש נהלים ותקנות בנושא סגירת המרפסות ולכן חובה לבדוק זאת לפני שסוגרים את המרפסת.

לחצו להמשך קריאה
שירות לקוחות ארצי:03-6189822
המפעלים 7, קרית אריה, פתח תקווה