מומחי אלום טכניק מסבירים אודות בידוד תרמי (Thermal insulation) - שיטות ושימוש בחומרים שונים אשר מקטינים את מעבר החום בין החוץ לפנים.
בידוד תרמי Thermal insulation באלום טכניק
x דיווח על תקלה
תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
גלריות נוספות
מה רואים בתמונה?
x
חייגו 03-6189822 או צרו קשר:

בידוד תרמי - שומרים על הטמפרטורות מאוזנות

בידוד תרמי (Thermal insulation) הינו הגדרה אשר באה לתאר שיטות ושימוש בחומרים שונים אשר מקטינים את מעבר החום בין החוץ לפנים.

החום עובר דרך המבנה בשלושה אופנים שונים: הולכה דרך החומר אשר ממנו עשוי המבנה, תנועה, כמו רוח, וקרינה. על מנת למזער את כמות החום אשר חודרת אל המבנה ולהפך, משתמשים בחומרים כמו קלקר, צמר סלעים ורדיד אלומיניום.

יתרונות הבידוד התרמי

המעטפת החיצונית של המבנה, זו האמורה להגן על החלל הפנימי מפני טמפרטורות גבוהות או נמוכות, בנויה מקירות חיצוניים, ריצפה ותיקרה.

בימים חמים או בימים קרים אנחנו מחממים את החלל הפנימי או מקררים אותו באמצעות תנורים, מאווררים ומזגנים.

למעשה, ומרביתנו אינם יודעים זאת, כי הטמפרטורה בתוך החלל הפנימי עלולה לזלוג דרך המעטפת החיצונית של המבנה, וכך נוצר בזבוז של אנרגיה.

לבעיה הזו ישנו פיתרון פשוט, והוא הבידוד התרמי. ככל שהבידוד התרמי של המבנה יהיה גבוה יותר, כך החיסכון באנרגיה יהיה גבוהה והטמפרטורה הפנימית תישמר.

בנוסף לכך, בזכות בידוד תרמי איכותי נוכל להימנע מלהשתמש באמצעים חשמליים על מנת לחמם או לקרר את פנים המבנה. קיראו על תכנון אקולוגי של הבית.

במדינת ישראל ישנו תקן ישראלי אשר קובע את רמת הבידוד התרמי של בניין מגורים או מבנה ציבורי ואף מחלק אותו בהתאם לאיזור הגיאוגרפי בו נמצא המבנה: מישור החוף והשפלה, הנגב הצפוני ועמק יזרעאל, גליל-גולן הרי יהודה והנגב, ובקעות ועמקים.

לחצו להמשך קריאה
שירות לקוחות ארצי:03-6189822
המפעלים 7, קרית אריה, פתח תקווה